Aktuálně

27.10.2020 Celostátní uzavření DDM 12.října - ?????

 
Více

06.11.2020 Škola lyžování a snowboardingu 2021 NAPLNĚNA!

 
Více

13.08.2020 ROZVRH HODIN 2020/2021

 
Více

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
Více fotografií

Dům dětí a mládeže Kostelec nad Orlicí

Možnosti sportovního, kulturního a rekreačního vyžití ovlivňují kvalitu, délku života, úroveň zdraví, stupeň pracovní výkonnosti i míru osobní spokojenosti každého jednotlivce. Mají charakter vzdělávací, výchovný a zdravotní. Rozvoj zdravého způsobu života kompenzuje působení negativních civilizačních faktorů. Přestože tyto výhody jsou zcela nesporné, uznává je moderní člověk většinou pouze zabořen do svého měkkého křesla. Moderní trendy jsou takové, že ubývá fyzické namáhavosti, zkracuje se pracovní doba, přibývá volného času. Každý jedinec by měl mít ve svém volném čase možnost věnovat se rozvoji svých fyzických a duševních schopností, pečovat o zdraví, uspokojit a realizovat své záliby a přání. Je proto důležité, aby si v dnešní době mohli lidé vybrat z celé řady přitažlivých sportovních a kulturních aktivit, které rozvíjejí jejich přirozenou potřebu poznání, pohybu a touhu po zdraví, kráse, síle a radosti. Věřím, že naší nabídkou volnočasových aktivit pro děti, mládež a dospělé bude podpořen zdravý životní styl a radost ze společného setkávání s kamarády při různých aktivitách. Vždyť způsob trávení volného času určuje kvalitu života každého z nás.
Mgr. Petra Hladká

ORIENTAČNÍ BĚH

obrázek článku

 
V sobotu 12. 9. se konalo 2. kolo Východočeského poháru na mapě Kamenský Dvůr. Tohoto závodu se zúčastnilo 14 běžců z našeho oddílu. Třetí místo obsadila Kateřina Tichá kategorii P.
Dne 20. 9. 2020 se konalo 3. kolo VČP ve Špindlerově mlýně. Tohoto závodu se zúčastnilo 15 závodníků z našeho oddílu.
Dne 27. 9. 2020 se konalo 4. kolo VČP v Konecchlumí. Tohoto závodu se zúčastnilo 13 závodníků z našeho oddílu. Druhý den v neděli 28. 9. Se konalo 5. kolo VČP v nedaleké Javornici. Tohoto záv...

Více

Atletika s DDM

obrázek článku

 

V letošním roce jsme otevřeli 3 oddíly aletiky v počtu 31 dětí. Trénovat jsme začali v krásném prostředí kosteleckého atletického stadionu. Po coronavirové pauze budeme pokračovat atletickou přípravou v tělocvičně.

 

 

MAŽORETKY SAFIRA

obrázek článku

 
Jsme rádi, že jsme měli možnost přispět do programu Kosteleckého posvícení s našimi vystoupeními všech tří oddílů Mažoretek Safira. Zahájila nejstarší děvčata vystoupením s hůlkou, následovalo druhé vystoupení v podání nejmenších dětí se skladbou Cukrárna a nakonec vystoupení prostředního oddílu kadetek s třásněmi. 
Abychom mohli na akci vystupovat, museli jsme se začít scházet o měsíc dříve a v náhradních prostorách. Vážíme si všech rodičů i dětí, že byli ochotni začít s tréninky...

Více

WORKSHOP V KIN-BALLU

 
V rámci sportovní osvěty, jsme nabídli devátým ročníkům ZŠ seznámení s kanadským sportem s názvem KIN-BALL. Tento kolektivní sport se hraje s velikým (přes metr v průměru) a lehkým míčem, který hráči odpalují tak, aby ho soupeři nechytli (aby míč spadl na zem). Po úvodních rozpacích z velikosti a fyzikálních vlastnostech míče jsme se pustili do základů. V průběhu vysvětlování a nácviků bystří deváťáci brzy pochopili a začali hrát. Každým odpalem míče se hra zkvalitňovala a nadšení hráčů...

Více

Kroužky od 12. října 2020 do ????? ZRUŠENY!

obrázek článku

V návaznosti na usnesení vlády č. 1 s účinností od 12. října 2020 do ?????platí na celém území České republiky následující:
 U středisek volného času (dům dětí a mládeže a stanice zájmových činností)a školních klubů se zakazuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů a jiných účastníků na zájmovém vzdělávání.
Kroužky zatím neplatit. Ceny budou upraveny. O obnovení zájmové činnosti se dozvíte na našich stránkách. SLEDUJTE NÁS.
Od 23. 11...

Více

SVATOJAKUBSKÁ POUŤ-CESTA ZÁZRAKŮ

obrázek článku

leták ke stažení

NOVÝ TERMÍN: 4.12.2020 od 18:00

 

KROUŽKY BUDOU!

Z níže citovaného textu od Krajského úřadu Královehradeckého kraje vyplývá, že volnočasová činnost může za krizového stavu pokračovat.

"Z výše uvedeného vyplývá, že limit 10/20 účastníků se nevztahuje v současné době a na území našeho kraje např. na zájmové vzdělávání poskytované na základě školského zákona ve střediscích volného času."

Těšíme se na vás :-)

 

DEN NANEČISTO

obrázek článku

23. září se otevřeli dveře DDM Kostelec nad Orlicí pro veřejnost v rámci DNE NANEČISTO, poprvé v náhradních prostorách v Pelclově ulici. Návštěvníci měli možnost projít celý venkovní i vnitřní areál a zastavit se na různých stanovištích. Na těch se mohli seznámit s vedoucími jednotlivých kroužků, vyzvědět užitečné informace a vyzkoušet si širokou škálu sportovních, rukodělných a jiných dovedností. Na každém stanovišti byl pro děti připraven úkol, za jehož splnění získali značku do soutěžní kartičky. Po obdržení deváté značky na ně čekala odměna ve formě zdravé sladkosti. Doufáme, že si návštěvníci užili připravený program minimálně tak, jak si ho užili naši vedoucí kroužků. Děkujeme za návštěvu.


 

Zasílání informací

Odeslat

Kroužky

Kontakt

ddmkostelec@email.cz
+420 773 781 161

Žižkova 367
Kostelec nad Orlicí

mapa

Partneři