Aktuálně

15.11.2021 Filmový klub je pro nedostatek přihlášených ZRUŠEN


09.11.2021 Povídání o Ekvádoru ZRUŠENO kvůli nemoci!

 

18.10.2021 Víkend s parkurem


Více

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
Více fotografií

Dům dětí a mládeže Kostelec nad Orlicí

Možnosti sportovního, kulturního a rekreačního vyžití ovlivňují kvalitu, délku života, úroveň zdraví, stupeň pracovní výkonnosti i míru osobní spokojenosti každého jednotlivce. Mají charakter vzdělávací, výchovný a zdravotní. Rozvoj zdravého způsobu života kompenzuje působení negativních civilizačních faktorů. Přestože tyto výhody jsou zcela nesporné, uznává je moderní člověk většinou pouze zabořen do svého měkkého křesla. Moderní trendy jsou takové, že ubývá fyzické namáhavosti, zkracuje se pracovní doba, přibývá volného času. Každý jedinec by měl mít ve svém volném čase možnost věnovat se rozvoji svých fyzických a duševních schopností, pečovat o zdraví, uspokojit a realizovat své záliby a přání. Je proto důležité, aby si v dnešní době mohli lidé vybrat z celé řady přitažlivých sportovních a kulturních aktivit, které rozvíjejí jejich přirozenou potřebu poznání, pohybu a touhu po zdraví, kráse, síle a radosti. Věřím, že naší nabídkou volnočasových aktivit pro děti, mládež a dospělé bude podpořen zdravý životní styl a radost ze společného setkávání s kamarády při různých aktivitách. Vždyť způsob trávení volného času určuje kvalitu života každého z nás.
Mgr. Petra Hladká

Víkend s parkurem

obrázek článku

Je za námi v pořadí už druhý Víkend s parkurem. Tentokrát kratší dvoudenní sportování dětem nabídlo parkur u borohrádeckého splavu, v lese, v tělocvičně i na naší základně – farma Bílý mrak. V rámci programu jsme zkoušeli i párovou akrobacii, někteří kluci se naučili salto vzad, ale asi největším lákadlem pro ně byla parkurová dráha, kterou si děti samy postavily na dvoře farmy. Překážky tvořili balíky slámy, seník, radlice, staré dveře, nebo klec na ovce =) Obtížnou trať nakonec zvlá...

Více

Povídání s Ondrou Sitkou

obrázek článku

Děkujeme Ondrovi, který popovídal o své zázračné cestě - Svatojakubské pouti. Ondra sdílel nevšední příběhy, styl cestování a hlavně svou lásku k chůzi. Děkujeme i všem, kteří na sdílení zavítali a vytvořili tak rekordní návštěvu!

Tým DDM

 

Drakiáda

obrázek článku

Letošní Drakiáda vyšla na jedničku! Krásné, teplé počasí s větrem tak akorát nám zpříjemnili středeční odpoledne, kdy jsme se sešli na kosteleckém „cvičáku“ a znovu si užili společný čas při pouštění draků. Někteří draci se na obloze se vyjímali svou dekorativností a další zase přišli předvést skvělé výkony. Jeden z dráčků dokonce tak zdivočel, že svému majiteli utekl a vydal se na kilometrový výlet směrem na Častolovice. Jeho dobrodružství však zastavily vysoké stromy a dráček si v korunách stromů odpočívá do teď =)

 

Moc děkujeme všem, kteří si s námi přišli na drakiádu zalétat a zaběhat (letos už se běhalo jen za odlétávajícími draky – jupí).

 

Kroužky v Častolovicích

obrázek článku

Častolovická základní škola v letošním roce otevírá kroužky pod záštitou našeho DDM Kamarád. Přihlášky podávejte do našeho DDM, nebo přímo ve škole v Častolovicích do 22. 10. 2021. V případě zájmu a dalších informací vám rádi pomůžeme.

 

Plakát ke stažení

DDM Kostelec nad Orlicí a ZŠ Častolovice

 

Zasílání informací

Odeslat

Kroužky

Kontakt

ddmkostelec@email.cz
+420 773 781 161

Žižkova 367
Kostelec nad Orlicí

mapa

Partneři