Aktuálně

26.05.2020 ČERVNOVÉ WORKSHOPY

 
Více

04.02.2020 TÁBOROVÉ LÉTO 2020

 
Více

11.05.2020 Částečné obnovení činnosti DDM od 11. května 2020

 
Více

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
Více fotografií

Dům dětí a mládeže Kostelec nad Orlicí

Možnosti sportovního, kulturního a rekreačního vyžití ovlivňují kvalitu, délku života, úroveň zdraví, stupeň pracovní výkonnosti i míru osobní spokojenosti každého jednotlivce. Mají charakter vzdělávací, výchovný a zdravotní. Rozvoj zdravého způsobu života kompenzuje působení negativních civilizačních faktorů. Přestože tyto výhody jsou zcela nesporné, uznává je moderní člověk většinou pouze zabořen do svého měkkého křesla. Moderní trendy jsou takové, že ubývá fyzické namáhavosti, zkracuje se pracovní doba, přibývá volného času. Každý jedinec by měl mít ve svém volném čase možnost věnovat se rozvoji svých fyzických a duševních schopností, pečovat o zdraví, uspokojit a realizovat své záliby a přání. Je proto důležité, aby si v dnešní době mohli lidé vybrat z celé řady přitažlivých sportovních a kulturních aktivit, které rozvíjejí jejich přirozenou potřebu poznání, pohybu a touhu po zdraví, kráse, síle a radosti. Věřím, že naší nabídkou volnočasových aktivit pro děti, mládež a dospělé bude podpořen zdravý životní styl a radost ze společného setkávání s kamarády při různých aktivitách. Vždyť způsob trávení volného času určuje kvalitu života každého z nás.
Mgr. Petra Hladká

KIN-BALL

obrázek článku

 
3. června (středa) 15:00 – 16:00     
Přijď se seznámit s novou, dynamickou, týmovou hrou – Kin-ball. Je to hra tří týmů s více než metrovým, ale velmi lehkým míčem. Naučíme se základní údery do míče, zpracování a další techniky a zahrajeme si spoustu dalších her s tímhle super míčem. Workshop je určen pro děti druhého stupně.
 

 
 
...

Více

JÓGA SMÍCHU


2. června (úterý) 15:00 – 16:00
 
Pojď se s námi zasmát, zablbnout si a naučit se přitom správně dýchat. Jóga smíchu vychází z dechové jógy, je vysoce uvolňující a napomáhá vyplavovat hormony štěstí. Worskhop je určen pro děti z prvního stupně, ale mohou se přidat i dospělí či děti jiného věku.
 

 
 
...

Více

NOVÁ SEZÓNA V NOVÉM

obrázek článku

 
Do jezdeckého kroužku jsme od DDM získaly krásný Vánoční dárek – nové oplůtky pod překážky, překážkovou zeď a bazének. Během jarních měsíců překážky žily zimním spánkem, ale s příchodem sluníčka se již těšíme na jejich využití. Po přerušení kroužku vládním opatřením už můžeme trénovat naplno a tyto tréninkové překážky nám pomohou s přípravou do první oficiální skokové sezóny. Moc se na závody těšíme a děkujeme DDM Kostelec za úžasné překážky.
Vanesa, Anička, Káťa

...

Více

Částečné obnovení činnosti DDM od 11. května 2020

Za zvláštních hygienických podmínek budou probíhat některé zájmové útvary ve všech objektech našeho DDM (budova Pelclova 279, tělocvična a učebny Havlíčkova ul., Jezdecký kroužek Tutleky, Jezdecký kroužek Doudleby, Agility na zahradě DDM). Některé kroužky zůstanou zavřeny. Jednotliví vedoucí vás budou o otevření kroužku kontaktovat emailem nebo sms zprávou. Maximální počet účastníků v kroužku v učebnách je 15, u sportovních útvarů 100.
Podmínkou účasti na hodině je odevzdané podepsané čestné prohlášení...

Více

Zahraniční tábory zrušeny!

obrázek článku

Z důvodu celosvětové nákazy koronavirem, zrušeny zahraniční tábory DDM. (Rakousko -Schladming, Tábor u moře v Chorvatsku, Taneční tábor u moře v Bulharsku)

Děkujeme za pochopení

Kolektiv DDM

 

VÝROBA OCHRANNÝCH ŠTÍTŮ NA 3D TISKÁRNĚ

obrázek článku


Naše DDM se zapojilo do projektu na výrobu ochranných štítů pro zdravotníky, hasiče a další, kteří přijdou do přímého styku s nakaženými. Už půl roku naše DDM disponuje 3D tiskárnou, na které byly doposud tištěny součástky a různé doplňky pro výrobu železničních modelů v rámci kroužku železničních modelářů. Kroužek však musel být, jako všechny ostatní přerušen a 3D tiskárna našla jiné uplatnění. 3D tiskárna dokáže podle staženého modelu od českého vývojáře a výrobce 3D tiskáren Průši vyrobit čelenku...

Více

ARBORETUM V DDM

obrázek článku


Po přestěhování DDM do areálu v Pelclově ulici jsme se rozhodli využít krás tohoto místa a od prázdnin s námi budete moci objevovat netradiční dřeviny, které zdobí okolí této budovy. Vytvoříme mini arboretum (sbírka živých dřevin), kde bychom vás rádi seznámili s názvy a zajímavými informacemi o stromech, které nás tu obklopují. Například tento buk lesní nachový měří 27 m a má neuvěřitelných téměř 5 m na obvod. Těšíme se až jeho majestátní koruna bude tvořit přirozený stín a místo k odpočinku na naši...

Více

VÝUKA ANGLIČTINY ONLINE

obrázek článku


Nucená karanténa je v určitých ohledech nepříjemná záležitost. Rozhodli jsme se proto nabídnout pokračování v kroužku AJ pro dospělé v online podobě. Výuka probíhá pravidelně každý týden pomocí online video konference a všichni společně se snažíme najít cestu, jak efektivně využít příležitosti dnešních technologií a zároveň, jak s nimi co nejméně bojovat. Výuka je založena na větším samostudiu účastníků a přípravě během týdne na čtvrteční online povídání.
Touto cestou bych chtěl ocenit vše...

Více

PŘEDNÁŠKA O ČÍNĚ

obrázek článku


Před měsícem proběhla přednáška Ing. Zdeňka Fabiánka a jeho dcery Mgr. Terezy Fabiánkové, kterou navštívilo bezmála 40 zájemců o jeho vyprávění z putování po Číně. Tereza velice pěkně vyprávěla o svém ročním působení, práci učitelky anglického jazyka na čínské univerzitě a netradiční zážitky z poznávání místních obyvatel a z cestování. Prezentace s fotkami, příběhy a zajímavá debata po přednášce přítomné velmi nadchla. Na podzim se můžete opět těšit na zajímavé cestovatelské promítání o ročním pobytu...

Více

Zasílání informací

Odeslat

Kroužky

Kontakt

ddmkostelec@email.cz
+420 773 781 161

Žižkova 367
Kostelec nad Orlicí

mapa

Partneři