Aktuálně

14.07.2019 TÁBOR POD OLYMPIJSKÝMI KRUHY

 
Více

14.07.2019 foto SPORTOVNÍ TÁBOR PRO 2. - 4. TŘÍDU

 
Více

14.07.2019 TÁBOR U MOŘE V CHORVATSKU

 
Více

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
Více fotografií

Dům dětí a mládeže Kostelec nad Orlicí

Možnosti sportovního, kulturního a rekreačního vyžití ovlivňují kvalitu, délku života, úroveň zdraví, stupeň pracovní výkonnosti i míru osobní spokojenosti každého jednotlivce. Mají charakter vzdělávací, výchovný a zdravotní. Rozvoj zdravého způsobu života kompenzuje působení negativních civilizačních faktorů. Přestože tyto výhody jsou zcela nesporné, uznává je moderní člověk většinou pouze zabořen do svého měkkého křesla. Moderní trendy jsou takové, že ubývá fyzické namáhavosti, zkracuje se pracovní doba, přibývá volného času. Každý jedinec by měl mít ve svém volném čase možnost věnovat se rozvoji svých fyzických a duševních schopností, pečovat o zdraví, uspokojit a realizovat své záliby a přání. Je proto důležité, aby si v dnešní době mohli lidé vybrat z celé řady přitažlivých sportovních a kulturních aktivit, které rozvíjejí jejich přirozenou potřebu poznání, pohybu a touhu po zdraví, kráse, síle a radosti. Věřím, že naší nabídkou volnočasových aktivit pro děti, mládež a dospělé bude podpořen zdravý životní styl a radost ze společného setkávání s kamarády při různých aktivitách. Vždyť způsob trávení volného času určuje kvalitu života každého z nás.
Mgr. Petra Hladká

ČTENÁŘSKÁ NOC

obrázek článku

5. a 6. 4. 2019 (pátek, sobota) od 18:00      

Nástup dětí 5. dubna v 18:00. Ukončení: 6. dubna v 11:00. S sebou: spací pytel, pyžamo, polštářek, hygienické potřeby (kartáček, pasta), oblíbená knížka, psací potřeby, pastelky. Přihlášky: do 3. 4. Poplatek: 80 Kč (večeře, snídaně). Vedoucí: Daniela Šafaříková, Soňa Burdychová

PLAKÁT zde

PŘIHLÁŠKA zde

 

VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ

obrázek článku

Zveme žáky ZŠ na šachový turnaj 18. 4. (čtvrtek) 8:00 – 15:30. S sebou: přezůvky, svačinu a pití.  Cena: 30 Kč. Vedoucí akce: Ing. Pavel Hadač, tel. 731880064.

 

Výlet do lázní v Hradci (Fotogalerie)

Poslední roky je již zvykem, že s DDM vyrážíme o jarních prázdninách do bazénu. V rychnovském jsme již byli dvakrát a tak jsme nyní udělali změnu a jeli do Městských lázní v Hradci Králové. Ráno jsme vyrazili vlakem a po příjezdu na hlavní nádraží jsme si udělali pěší procházku. Po krátké svačině jsme si oblékli plavky, nasadili brýle a vyrazili skotačit do vln a to doslova. V hradeckých lázních mají ojedinělé umělé vlnobití, které jsme po dobu naší návštěvy stihli zažít rovnou dvakrát. Dále jsme vyzkoušeli tobogán se světelnými a vodními efekty, zrelaxovali ve vířivkách a nakonec také zaplavali v 50ti metrovém bazénu, který je součástí areálu. Na zpáteční cestu jsme se rozhodli jet pro změnu z vlakové zastávky, takže nás čekala pěkná procházka po Šimkových sadech a klidné cyklostezce. Dostálek Jan A. - Pedagog volného času

Bruslení o jarních prázdninách (Fotogalerie)

11. 3. 2019 - Stadion v Rychnově

Bruslení o jarních prázdninách

obrázek článku

První den jarních prázdnin jsme vyrazili s DDM na poslední letošní bruslení na zimním stadionu v Rychnově. Led jsme měli na celé dopoledne jen sami pro sebe a tak jsme mohli vyzkoušet různé překážkové dráhy, hry a naučit se i něco nového. Spíše než jarní počasí, nás celý den provázel chlad, sníh a vítr. Po cestě na stadion a dvou a půl hodinovém bruslení jsme se tak konečně ohřáli až při obědě v nedaleké školní jídelně. Po té už nás čekala krátká procházka po starých uličkách kolem rychnovského zámku se zastávkou v parku, doprovázená hustým sněžením. Na zpáteční cestě autobusem jsme se jednohlasně shodli, že výlet byl super, ale že nohy pěkně bolí a už se těšíme domů do tepla.

Dostálek Jan A. - pedagog  volného času

FOTOLAGERIE zde

 

ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ JUDA V KRKONOŠÍCH

obrázek článku
Od 5. do 10. března jsme pro členy oddílu Juda připravily zimní lyžařské soustředění  v Krkonoších. Ubytování bylo na chatě zemědělského družstva Libčany, lyžovalo se na lyžařském vleku na Pěnkavčím vrchu. Na programu bylo hlavně lyžování a otužování, což je vidět i na společné fotce.
 
Štefan Trebatický, trenér
 

Zasílání informací

Odeslat

Kroužky

Kontakt

ddmkostelec@email.cz
+420 773 781 161

Žižkova 367
Kostelec nad Orlicí

mapa

Partneři