Aktuálně

16.12.2020 TÁBOROVÉ LÉTO 2021

 
Více

02.03.2021 Omezení provozu DDM od 15. února 2021

Kvůli epidemiologické situaci se zakazuje osobní přítomnost dětí žáků a studentů a jiných účastníků v zájmovém vzdělávání. V DDM omezen provoz po dobu nouzového stavu (nyní od 15. 2. 2021 do 28.2.2021). Předpokládané otevření - až bude epidemiologická situace na PES3. Využijte naší nabídku ON LINE CVIČENÍ S DDM. Sledujte připravované venkovní aktivity v našem katastrálním území.  

02.03.2021 On line cvičení s DDM

 
Více

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
Více fotografií

JEZDECTVÍ

Obr. článku

 

Jezdectví je oblíbeným kroužkem DDM, do kterého se v letošním školním roce 2020/2021 přihlásilo 20 účastníků, převážně dívek. Děti byly rozděleny do jezdeckých skupin, dvě skupiny jezdí za koňmi na farmu do Tutlek, druhé dvě skupiny do Jezdeckého klubu do Doudleb.

 

CO VÁM DÁ ČAS STRÁVENÝ V KOŇSKÉM SEDLE?

Přirozený fyzický pohyb, který výrazně zlepšuje zdraví a kondici. Při jízdě na koni zapojíte vedle běžně používaných svalů i hluboce uložené svaly, které jsou nezbytné pro dobrou koordinaci a zdravé držení těla. Navíc vám pohyb v sedle pomůže i od bolestí zad po dlouhém sezení u počítače.

Unikátní setkání člověka s moudrým a fascinujícím zvířetem. S koněm si postupně vybudujete osobní vztah, jedinečné přátelství založené na vzájemné důvěře a respektu.

Vyčistíte si hlavu od běžných starostí a stresu, zlepšíte si schopnost soustředění. A díky ježdění si pravidelně psychicky i fyzicky odpočinete díky čerstvému vzduchu v přírodě a kontaktu se zvířetem.

Zvýšíte si kompetence, schopnosti i sebevědomí. A pokud se z rekreačního ježdění rozhodnete postoupit k soutěžním disciplínám, zažijete i adrenalin a úspěchy při závodění.

Všechny tyto výhody platí samozřejmě ještě více u dětí, které se navíc naučí určité disciplinovanosti. Pokud tedy vaše dítě touží po jízdě na koni, máte všechny důvody pro to, splnit mu jeho sen.

Jednou ze záruk kvality stáje je její členství v České jezdecké federaci.

Nejdůležitější je, aby instruktor, který povede lekce v ježdění, byl řádně proškolený, měl platný certifikát a oprávnění poskytovat lekce. Určitě si toto můžete i sami prověřit, a to na stránkách České jezdecké federace v Jezdeckém informačním systému (JIS), kde jsou uvedeny aktuální seznamy certifikovaných cvičitelů i trenérů v celé ČR: instruktoři jezdectví a trenéři jezdectví.

Jezdectví vyžaduje speciální výstroj: přilbu, ochrannou vestu či chránič páteře, jezdecké boty, kalhoty, rukavice a případně bičík.

Jako jezdec se budete podílet i na péči o koně.

 

ODVAHA, VYTRVALOST, VÁŠEŇ

Po prvních jízdách můžete počítat s bolestí  svalů, než si vaše tělo zvykne na nový druh pohybu v sedle. Při správném ježdění zapojíte  všechny svaly. A pokud tomuto překrásnému sportu propadnete, počítejte i s tím, že se občas nevyhnete pádu. Proto jsou ochranné prvky výstroje zcela nezbytné.

Čeká vás ale objevování nových světů, vlastní síly a pokroků.

 

Kroužek Jezdectví s DDM je pro děti,  které mají zájem o koně. Jako jezdec se budete podílet i na péči o koně. Naučíte se  uzdění,  sedlání a základní ošetřování koně před vlastní jízdou na koni. Během výcviku se máte  možnost naučit od správného  sedu po překonávání jednoduchých kavalet.  Pokud tedy vaše dítě touží po jízdě na koni, máte všechny důvody pro to, splnit mu jeho sen.

Za kroužek Jezdectví DDM Kamarád Lenka Szotková

 

 

 

 

 

 

 

Zasílání informací

Odeslat

Kroužky

Kontakt

ddmkostelec@email.cz
+420 773 781 161

Žižkova 367
Kostelec nad Orlicí

mapa

Partneři