fotofotofotofotofotofoto
Více fotografií

Šest nových sezón kosteleckého orientačního běhu.

Obr. článku

K poslednímu oddílovému závodu v roce 2018 se sešli kostelečtí orientační běžci, aby se rozloučili stylově s lese a s velmi úspěšnou sezónou. Kolem 50 odvážlivců se vydalo do lesa na hodinový závod s hromadným startem a volným pořadím kontrol, které byly navíc bodově ohodnoceny. Tento netradiční závod je malým zpestřením náročné sezóny, která je již šestá v pořadí. I za tak krátkou dobu se nám v Kostelci podařilo vytvořit silnou mládežnickou partu, která konkuruje v rámci Východočeského poháru tradičním orienťáckým destinacím s daleko početnější základnou. Po závodech byli odměněni nejlepší běžci za svoje individuální výkony v průběhu roku.  Na prvním místě a titul Nejlepší orientační běžec Kostelce nad Orlicí 2018 získal Radovan Hladký, druhá skončila Linda Hammová a třetí Martin Krejčí. Doufám, že ocenění je i motivací pro další práci nejen vítězům, ale i ostatním a že výsledky ze sezóny 2018 příští rok obhájíme a třeba i zlepšíme. Poděkování patří i rodičům, kteří svoje děti ve sportování podporují. Leckdy jdou i vlastním příkladem, pravidelně se závodů účastní nejen jako pasivní pozorovatelé, ale i jako aktivní závodníci. A tak v Kostelci zase závodí celé rodiny.

Teď nás čeká poctivá práce v tělocvičně a když počasí dovolí, tak i terénní výběhy nebo i běžky. Držte nám palce, ať motivace, vůle a kamarádství přemůže pubertu, mobily a počítače.