15.11.2021 Filmový klub je pro nedostatek přihlášených ZRUŠEN

09.11.2021 Povídání o Ekvádoru ZRUŠENO kvůli nemoci!

18.10.2021 Víkend s parkurem

Stezka v korunách stromů - podzimní prázdniny

Některé děti strávily podzimní prázdniny doma na gauči, některé u babiček, nebo venku. Skupinka dvanácti dobrodruhů z Kostelce a okolí se však rozhodla pro aktivní odpočinek a to na výletu na Stezku v korunách stromů.

Do Trutnova, kde byla naše (skautská) základna jsme vyrazili vlakem. Děti si nakoupily jízdenky, zahrály si pár her ve vlaku a po třech přestupech jsme byli na místě. Uvítalo nás město draků opředené mnoha zajímavými příběhy a zpestřené krásnými místy přímo v centru a v parku. Hodně srandy jsme si užili i v nově rekonstruovaném a obřím DDMku, které jsme navštívili. Navečer nás čekal úkol nejtěžší. Museli jsme si zatopit ve dvou kamínkách, uvařit si večeři a přichystat na spaní. Tady bych chtěl mockrát poděkovat rodičům, kteří mi propůjčili své ratolesti! Všichni se do práce pustili s odhodláním a od našich „plameňáků“, přes kuchařky až po myčky nádobí všichni ve svých úkolech excelovali a já se mohl jen kochat tím plodným vzruchem na skautské základně =) Nakonec jsme se po skvělé večeři odměnili napínavou hrou, která se převážně hraje v tichosti a soustředění – mrkaná.

Následující den jsme hned brzy ráno vyrazili do Janských lázní a několikakilometrovou procházkou došlapali na Stezku v korunách stromů. Místo je nádherné a veskrze zasvěcené tomu jak by naše lesy měli vypadat a snad i jednou vypadat budou! Snad se o to zasadí i generace, kterou ke vědomosti a střídmosti žití a spolužití s přírodou vedeme =) Myslím, že bychom všichni tenhle výlet do Krkonoš mohli doporučit všem, ačkoli lidí už na téhle stezce bylo až až!

Fotky ke stažení v galerii.

S vděčností

Tomáš Hurdálek