Aktuálně

26.05.2020 ČERVNOVÉ WORKSHOPY

 
Více

04.02.2020 TÁBOROVÉ LÉTO 2020

 
Více

11.05.2020 Částečné obnovení činnosti DDM od 11. května 2020

 
Více

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
fotofotofotofotofotofoto
Více fotografií

Dům dětí a mládeže Kostelec nad Orlicí

Možnosti sportovního, kulturního a rekreačního vyžití ovlivňují kvalitu, délku života, úroveň zdraví, stupeň pracovní výkonnosti i míru osobní spokojenosti každého jednotlivce. Mají charakter vzdělávací, výchovný a zdravotní. Rozvoj zdravého způsobu života kompenzuje působení negativních civilizačních faktorů. Přestože tyto výhody jsou zcela nesporné, uznává je moderní člověk většinou pouze zabořen do svého měkkého křesla. Moderní trendy jsou takové, že ubývá fyzické namáhavosti, zkracuje se pracovní doba, přibývá volného času. Každý jedinec by měl mít ve svém volném čase možnost věnovat se rozvoji svých fyzických a duševních schopností, pečovat o zdraví, uspokojit a realizovat své záliby a přání. Je proto důležité, aby si v dnešní době mohli lidé vybrat z celé řady přitažlivých sportovních a kulturních aktivit, které rozvíjejí jejich přirozenou potřebu poznání, pohybu a touhu po zdraví, kráse, síle a radosti. Věřím, že naší nabídkou volnočasových aktivit pro děti, mládež a dospělé bude podpořen zdravý životní styl a radost ze společného setkávání s kamarády při různých aktivitách. Vždyť způsob trávení volného času určuje kvalitu života každého z nás.
Mgr. Petra Hladká

Zahraniční tábory zrušeny!

obrázek článku

Z důvodu celosvětové nákazy koronavirem, zrušeny zahraniční tábory DDM. (Rakousko -Schladming, Tábor u moře v Chorvatsku, Taneční tábor u moře v Bulharsku)

Děkujeme za pochopení

Kolektiv DDM

 

VÝROBA OCHRANNÝCH ŠTÍTŮ NA 3D TISKÁRNĚ

obrázek článku


Naše DDM se zapojilo do projektu na výrobu ochranných štítů pro zdravotníky, hasiče a další, kteří přijdou do přímého styku s nakaženými. Už půl roku naše DDM disponuje 3D tiskárnou, na které byly doposud tištěny součástky a různé doplňky pro výrobu železničních modelů v rámci kroužku železničních modelářů. Kroužek však musel být, jako všechny ostatní přerušen a 3D tiskárna našla jiné uplatnění. 3D tiskárna dokáže podle staženého modelu od českého vývojáře a výrobce 3D tiskáren Průši vyrobit čelenku...

Více

ARBORETUM V DDM

obrázek článku


Po přestěhování DDM do areálu v Pelclově ulici jsme se rozhodli využít krás tohoto místa a od prázdnin s námi budete moci objevovat netradiční dřeviny, které zdobí okolí této budovy. Vytvoříme mini arboretum (sbírka živých dřevin), kde bychom vás rádi seznámili s názvy a zajímavými informacemi o stromech, které nás tu obklopují. Například tento buk lesní nachový měří 27 m a má neuvěřitelných téměř 5 m na obvod. Těšíme se až jeho majestátní koruna bude tvořit přirozený stín a místo k odpočinku na naši...

Více

VÝUKA ANGLIČTINY ONLINE

obrázek článku


Nucená karanténa je v určitých ohledech nepříjemná záležitost. Rozhodli jsme se proto nabídnout pokračování v kroužku AJ pro dospělé v online podobě. Výuka probíhá pravidelně každý týden pomocí online video konference a všichni společně se snažíme najít cestu, jak efektivně využít příležitosti dnešních technologií a zároveň, jak s nimi co nejméně bojovat. Výuka je založena na větším samostudiu účastníků a přípravě během týdne na čtvrteční online povídání.
Touto cestou bych chtěl ocenit vše...

Více

PŘEDNÁŠKA O ČÍNĚ

obrázek článku


Před měsícem proběhla přednáška Ing. Zdeňka Fabiánka a jeho dcery Mgr. Terezy Fabiánkové, kterou navštívilo bezmála 40 zájemců o jeho vyprávění z putování po Číně. Tereza velice pěkně vyprávěla o svém ročním působení, práci učitelky anglického jazyka na čínské univerzitě a netradiční zážitky z poznávání místních obyvatel a z cestování. Prezentace s fotkami, příběhy a zajímavá debata po přednášce přítomné velmi nadchla. Na podzim se můžete opět těšit na zajímavé cestovatelské promítání o ročním pobytu...

Více

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ - Všude dobře, doma nejlépe

obrázek článku

NA TÉMA: VŠUDE DOBŘE DOMA NEJLÉPE.
Pravidla soutěže:
● Věk účastníků: 6 - 18 let
● Uzávěrka soutěže: 20. 5. 2020
● Rozsah práce: Neomezený
● Do soutěže budou přijímány prozaické texty i poezie - nebojte se básnit :-)
   Není omezen literární žánr, můžete se tedy pustit do povídky, pohádky či bajky.
● Specifickým literárně-výtvarným počinem, který přijímáme do soutěže, je KOMIKS!
● Ani slohový útvar není omezen, doporučujeme volit mezi vy...

Více

FOTO/VIDEO SOUTĚŽ- Parkour u mě doma

obrázek článku

Pravidla soutěže:
● Věk účastníků: 5 - 16 let
● Uzávěrka soutěže: 20. 5. 2020
● Video/foto: zachyťte, jakým způsobem děláte parkour, nebo nějakou z akrobatických disciplín doma, na zahradě, nebo před domem.
● Video vložte na úschovnu (fotografii zašlete rovnou na email) a nejpozději do 20. května odešlete odkaz společně se základními údaji (jméno, příjmení a datum narození) na e-mail: hurdy10@seznam.cz Do předmětu e-mailu napište slovo SOUTĚŽ.
● Do videa klidně zapojte i své rodiče, nebo so...

Více

FOTO/VIDEO SOUTĚŽ - Tělocvična u mě doma

obrázek článku

FOTO/VIDEO SOUTĚŽ na téma: Tělocvična u mě doma!
I přes toto těžké období plné zákazů a nařízení, se my sportovci musíme udržovat v dobré fyzické i psychické kondici, abychom byli v plné síle připraveni se vrátit do klasického tréninku a života. V pohodě vašeho domova natužte svaly, využijte své fantazie a přijměte výzvu kosteleckého Domu dětí a mládeže.
Zúčastněte se naší foto - video sportovní soutěže.
Pravidla soutěže:
● Věk účastníků: 5 - 16 let
● Uzávěrka soutěže: 20. 5. 202...

Více

KROUŽKY DO ODVOLÁNÍ ZRUŠENY!

obrázek článku

Vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností od 11. března 2020 osobní přítomnost žáků ve školách a školských zařízeních. Toto opatření je jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 na území České republiky.

Děkujeme za pochopení

VYJÁDŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ZDE

 

Zasílání informací

Odeslat

Kroužky

Kontakt

ddmkostelec@email.cz
+420 773 781 161

Žižkova 367
Kostelec nad Orlicí

mapa

Partneři